Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вахула Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Вахула Б. Я. 
Аксіоматичні ядра головних соціологічних підходів у дослідженні соціальних Інтернет-мереж / Б. Я. Вахула // Укр. соціум. - 2013. - № 1. - С. 33-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано аналіз феномену соціальних Інтернет-мереж з позицій різних соціологічних підходів, насамперед структурного функціоналізму, конфліктологічного підходу, символічного інтеракціонізму тощо. Визначено аксіоматичні ядра кожної з них і специфіку вивчення соціальних Інтернет-мереж в їх межах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676*333.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вахула Б. Я. 
Соціальні медіа як механізм протестної мобілізації в сучасному українському суспільстві / Б. Я. Вахула // Укр. соціум. - 2015. - № 1. - С. 34-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто соціальні медіа як опосередкований Інтернетом поліфункціональний комунікативно-інформаційний механізм, що має ряд відмінностей від традиційних медіа, зокрема у вимірі масової мобілізації до політичної участі. Конструюються емпіричні показники дослідження мобілізаційного впливу соціальних медіа, зокрема у вимірі конвенційних та неконвенційних форм політичної участі. Проаналізовано особливості масової мобілізації до політичної участі у вимірі "конвенційне - неконвенційне" серед мешканців м. Львів із використанням індексу дестабілізаційності протестного потенціалу, створеного Є. Головахою, А. Горбачиком і Н. Паніною.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вахула Б. Я. 
Генеза наукового дискурсу та перспективні напрями дослідження масової соціальної мобілізації / Б. Я. Вахула // Соціол. студії. - 2014. - № 1. - С. 6-17. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Розглянуто генезу наукового дискурсу щодо масової соціальної мобілізації та проаналізовано передумови теоретико-методологічної інтеграції центральних здобутків низки дисциплін (психології й соціальної психології, політичної та історичної науки) із соціологічними напрацюваннями з досліджуваної проблеми. Обгрунтовано переваги міждисциплінарної інтеграції у вивченні масової мобілізації. Розкрито роль новітніх телекомунікаційних технологій, зокрема соціальних медіа, у політичній масовій мобілізації. Наголошено на відмінностях між мобілізаційним механізмом традиційних медіа та соціальних медіа. Розмежовано функціональні й дисфункціональні аспекти масової політичної мобілізації засобами соціальних медіа.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*342 + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вахула Б. Я. 
Соціальні медіа як механізм політичної мобілізації в сучасному українському суспільстві : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Б. Я. Вахула; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2016. - 18 c. - укp.

Розкрито функціонування соціальних медіа як механізму політичної мобілізації в сучасному українському суспільстві. З позицій структурного функціоналізму, теорії мобілізації ресурсів та теорії соціального капіталу проаналізовано: конвенційну та неконвенційну політичну участь користувачів соціальних медіа; відмінності у мобілізаційному впливі соціальних і традиційних медіа; специфіку мобілізаційного впливу соціальних медіа в демократичних і недемократичних суспільствах; функціональний та дисфункціональний виміри мобілізаційного впливу соціальних медіа. Визначено кількісні та якісні показники мобілізаційного впливу соціальних медіа у політичній сфері з особливою увагою до конвенційних і неконвенційних форм їх політичної участі. Користувачі соціальних медіа відносяться до чотирьох груп: "індиферентні користувачі", які не беруть участі у колективних діях в політичній сфері ані онлайн, ані офлайн; "пасивні прихильники" - користувачі соціальних медіа із визначеними політичними поглядами, які не беруть участь у колективних діях офлайн, а є лише споживачами релевантної до політики інформації, що поширюється онлайн; "віртуальні активісти" - користувачі соціальних медіа з визначеними політичними поглядами, які поширюють свої погляди онлайн, але не беруть участі у колективних діях в політичній сфері офлайн; "активісти ризику" - користувачі соціальних медіа з визначеними політичними поглядами, які не лише поширюють свої погляди онлайн, але й беруть участь у колективних діях офлайн. Вивчено особливості мобілізаційного впливу соціальних медіа в період акцій протесту на межі 2013 - 2014 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського